
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Through Hole - Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Male Pin |
| Number of Positions | 9 |
| Number of Rows | 1 |
| Termination Post Length | 3.4 mm |
Stock: 433
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07124
Ext.Price$0.07124
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07124 | $0.07124 |
| 10 | $0.03562 | $0.35620 |
| 50 | $0.03162 | $1.58100 |
| 100 | $0.02807 | $2.80700 |
| 500 | $0.02492 | $12.46000 |
| 1000 | $0.02212 | $22.12000 |
| 3000 | $0.02055 | $61.65000 |
| 5000 | $0.01909 | $95.45000 |
| 10000 | $0.01774 | $177.40000 |
